« Siječanj 2020 »

19.04.2024. 09:06
Kako Dinamo može do izravnog plasmana u Europsku ligu? Evo što se sada mora sve poklopiti
Dinamo je zbog toga sinoć morao navijati za Fenerbahče i PAOK, ali oba kluba su ispala u četvrtfinalima. Fener je ispao od Olympiakosa na penale, dok je Club Brugge bio bolji od PAOK-a s ukupnih 3-0

19.04.2024. 08:53
New York: Na sveučilištu uhitili više od 100 ljudi, prosvjedovali su zbog stanja u Pojasu Gaze
Više od 100 propalestinskih prosvjednika je u četvrtak uhićeno na kampusu sveučilišta Columbia nakon što je njegova čelnica dozvolila njujorškoj policiji da ukloni šatore koje su podigli studenti

19.04.2024. 08:53
'Modrić je sada Realu potrebniji nego ikad. Bit će ključan čovjek'
Real Madrid na korak je od naslova španjolskog prvaka, a u Ligi prvaka ušao je u polufinale gdje će igrati protiv Bayern Münchena. U takvim utakmicama za trofeje bit će presudno iskustvo, a Luka ga ima napretek

19.04.2024. 08:52
Splićanka Klara glumi u novom Netflixovom hitu! 'Intezivno je'
Klara Mucci utjelovljuje Alinu Ionescu u njemačkoj seriji 'Crooks' koja trenutačno drži drugo mjesto najgledanijih serija na Netflixu

19.04.2024. 08:50
Tko će s kim do 76 ruku? Stjepo Bartulica: 'To su sve spinovi, još nisu krenuli ozbiljni pregovori'
Nakon održanih parlamentarnih izbora stanje je ovakvo - HDZ 61 mandat, Rijeke pravde 42, Domovinski pokret 14, Most 11, Možemo 10, NPS 2, IDS 2, Fokus 1

19.04.2024. 08:49
Ova pjesma će 100 posto bit hit u Sj. Koreji: U novom uratku 'pola države' pjeva o vođi Kimu
"Zapjevajmo, Kim Jong Unu velikom vođi. Hvalimo se Kim Jong Unom, prijateljskim ocem", pjevaju ushićeni Sjevernokorejci u spotu.

19.04.2024. 08:47
Pravilno čišćenje TV ekrana: Sredstva za pranje prozora su loša ideja, dobra krpica je bitna
Iako na tržištu postoje razna sredstva za čišćenje ekrana, jeftinije je napraviti nešto takvo kod kuće. Jednostavno je. Samo pomiješajte destiliranu vodu s bijelim octom u jednakom omjeru

19.04.2024. 08:40
Bačić kaže da je DP najbliži partner HDZ-u, a Josip Jurčević vlast prozvao 'veleizdajničkom'
Jurčević na tvrdnju da im je HDZ najprirodniji suradnik kaže kako imaju razlike u stajalištima oko istanbulske konvencije, a i vlast je nazvao "veleizdajničkom". Bačić je to nazvao strašnom uvredom

VOLONTERSKI KLUB

Učenici volonteri, organizatori prve volonterske akcije o svom su pozitivnom iskustvu putem prezentacija i plakata informirali i druge učenike. Vršnjačka edukacija pokazala se kao najprimjereniji model motiviranja učenika na stjecanje novih znanja i vještina te razvoj svijesti o važnosti volonterstva. Zbog velike zainteresiranosti učenika za sudjelovanjem u budućim volonterskim akcijama u Srednjoj školi Topusko osnovan je Volonterski klub.

Volonterski klub okuplja učenike svih generacija i smjerova u školi (fizioterapeuti, hotelijeri, kuhari, konobari, slastičari, strojari), te se bavi organiziranjem volonterskih akcija i sudjelovanjem u različitim projektima. Volontiranje su učenici uistinu prepoznali kao dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina u aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, bez novčane naknade.

Pet učenika-volontera sudjelovalo je  5. i 6. listopada 2012. na predavanjima i radionicama u sklopu „Treninga za trenere: Suradnja i pomirenje“ koji je dio projekta „Pomoć u lokalnoj zajednici“ koji provodi Hrvatski Crveni križ u suradnji s Europskom unijom (Projekt IPA 2009) u hotelu Toplica u Topuskom.  Sudjelovanjem u edukaciji učenici su pokazali da su voljni steći nova znanja i iskustva o volontiranju i što je najbitnije prenijeti ta znanja na ostale učenike.