« Rujan 2020 »

25.09.2020. 10:11
Budite se usred noći? Evo koji su razlozi i kako si možete pomoći
Ako se teško naspavate, niste sami. Studije pokazuju da 60% odraslih Amerikanaca gotovo svake noći ima problema sa spavanjem, uključujući probleme poput hrkanja, osjećaja umora ujutro i buđenja usred noći

25.09.2020. 10:11
Ivan Todorić postao tata drugi put: Milica je rodila djevojčicu
Milica i Ivan ovo ljeto dosta su boravili u Dubrovniku pa se Milicu moglo vidjeti u visokom stupnju trudnoće. Sve do nedavno bili su u Hrvatskoj. Inače žive u Švicarskoj, a imaju već sina Vida

25.09.2020. 10:05
Raketa: Uh, vidjeli smo koliko Manuel Neuer znači za Bayern
Ivan Rakitić zaigrao je od prve minute i izborio najstrožu kaznu koju je u konačnici realizirao Ocampos. Bio mu je to službeni povratnički debi nakon kojega je bio uvjeren: spremni smo za La Ligu

25.09.2020. 09:59
U Hrvatskoj 223 novozaraženih
Iz Nacionalnog stožera izvijestili su kako je od jučer zabilježeno još 223 nova slučaja zaraze korona virusom, a umrlo je i petero ljudi. Od jučer su testirali 5414 ljudi

25.09.2020. 09:53
Petek je 2020. sklopio 55 ugovora od 370 milijuna kuna
Petek puno posluje s HEP-om, a ugovore ima primjerice i s HŽ Infrastrukturom, Hrvatskim autocestama pa čak i s Ministarstvom branitelja

25.09.2020. 09:50
Saucha ostaje kod svoje obrane: Nisam potpisao niti jedan nalog
Uskok Sauchu tereti da je kao predstojnik ureda bivšeg premijera Zorana Milanovića lažirao putne naloge i zajedno sa svojom tadašnjom tajnicom Sandrom Zeljko stekao nezakonitih 580.000 kuna

25.09.2020. 09:47
Djed Mraz pred bankrotom, u Laponiji ga očekuje teška zima
Daleki sjever Finske od studenoga do ožujka obično je pun turista koji onamo stižu da bi uživali u bajkovitom snježnom krajoliku ili posjetili pravi dom Djeda Mraza

25.09.2020. 09:45
Još jedna noć bijesa u SAD-u, odvjetnik obitelji: I Breonninu smrt htjeli su pomesti pod tepih
Crump kaže kako u policijskom izvještaju na tri stranice nigdje ne piše da je bilo znakova provale. Imali su toliko drskosti da napišu da nije bilo ozlijeđenih, valjda nisu 'računali' na Breonnu koja je smaknuta u hodniku svog stana

Posjet Turske razvojne agencije TIKA
Autor: Administrator , 27. 9. 2019.

Predstavnici Turske razvojne agencije TIKA posjetili su Srednju školu Topusko. Ravnateljica Željka Gajdek na početku je pozdravila goste: koordinatora za Hrvatsku Haşima Koça, zamjenicu Cansu Ünal te asistenticu Dariju Savić.

Na predavanju sudjelovali su i načelnik Općine Topusko Ivica Kuzmić, njegov zamjenik Ivica Kireta, nastavnici Mirjana Klobučar, Nenad Sobodić, Boris Pogačić, Svjetlana Crnković, Božidar Pajić te Leona Kožuh.

Asistentica Darija Savić upoznala je prisutne sa radom TIKA-e. Primarne djelatnosti spomenute Agencije su izgradnja škola i vrtića, bolnica i lječilišta te zbog nedostataka pitke vode diljem svijeta opskrba vodom i izgradnja vodocrpilišta. TIKA je tako primjerice 2018. godine podržala 378 razvojna i 166 zdravstvena projekta širom svijeta.

U Republici Hrvatskoj je dosad implementirano više od 50 projekata. Osim tih djelatnosti TIKA podupire i sport, izgradnju skloništa i sigurnih kuća, daje potporu nevladinim udrugama, financira nabavu vozila hitne pomoći, bavi se restauracijom kulturno-povijesnih spomenika, podupire razvoj stočarstva i poljoprivrede. Svi projekti financiraju se iz državnog proračuna Republike Turske.

Učenici 1.u, 3.u i 1.h razreda mogli su čuti o mogućnostima stručnih i strukovnih usavršavanja u Republici Turskoj. Na kraju predavanja su gostima postavili neka zanimljiva pitanja i u ugodnoj atmosferi razmijenjivali svoja razmišljanja.

Ravnateljica naše Škole na kraju se još jednom zahvalila gostima na posjeti i zanimanju za Topusko, te izrazila nadu u daljnju suradnju na projektima, s čime su se složili i gosti iz Turske razvojne agencije kao i predstavnici Općine Topusko.