« Ožujak 2024 »

28.03.2024. 08:53
Jedan čovjek poginuo u nesreći u Sisku: Policija regulira promet
Očevid je u tijeku, zbog čega se promet odvija naizmjenično

28.03.2024. 08:50
Zovu je razaračicom brakova: 'Zavela sam osam udanih žena, njihovi muževi sve su doznali...'
Većina veza mi je s udanim ženama. Nisam se zaljubila u nijednu, mislim da sve to radim zbog uzbuđenja, ne zbog ljubavi , kaže Britanka...

28.03.2024. 08:45
Ni bliski prijatelji nisu znali da Kate Middleton ima rak: 'Bili smo šokirani kada smo čuli...'
Princeza je prošli tjedan na društvenim mrežama podijelila vijest da se bori s rakom

28.03.2024. 08:33
Mamić: Siromah sam, nemam ništa. Turudić? Jadna im majka kad krene. Taj ne okreće gu*icu
Mogu reći da mi je Turudić prijatelj, a to mu sada radi probleme. Boje se jer dolazi po prvi put netko izvan njihovog sustava koji im remeti planove i budite sigurni da će ih puno zakukati, rekao je Mamić

28.03.2024. 08:25
Fifa objavila novu ljestvicu. Evo gdje se nalazi Hrvatska i naši protivnici na Euru u Njemačkoj
Belgija je na trećem mjestu preskočila Engleze, dok prve dvije pozicije i dalje drže Argentina i Francuska

28.03.2024. 08:18
Izbori su sve bliže: Bliži se i rok za predaju izbornih lista, HDZ će uskoro predstaviti svoj program
Parlamentarni izbori su 17. travnja. Izborne liste DIP-u moraju prispjeti najkasnije do petka, 29. ožujka, stoga će brojne stranke danas predati svoje izborne liste. HDZ će predstaviti svoj izborni program

28.03.2024. 08:16
Putin: 'Rusija neće napasti NATO, lovce F-16 ćemo obarati'
Obraćajući se pilotima ruskog zrakoplovstva, Putin je rekao da se od pada Sovjetskog Saveza 1991. taj vojni savez predvođen SAD-om proširio na istok prema Rusiji

28.03.2024. 08:15
VIDEO Skejo i Glasnović u Kninu: Mi pravaši smo čisti kao suza, iskorijenit ćemo korupciju
''Mi smo u kraljevskom gradu Kninu, ovo je povijesno mjesto i pravaši sigurno znaju što treba napraviti u ovoj državi''. poručio je nositelj liste HSP-a u devetoj izbornoj jedinici Željko Glasnović

Malta
Autor: Administrator , 19. 2. 2020.

Erasmus+ projekt „Mobilnost za uspješnu budućnost“

Agencija za mobilnost i programe Europske unije prihvatila projektni prijedlog Srednje škole Topusko u sklopu programa Erasmus+ za 2019. godinu za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja. Projekt naziva „Mobilnost za uspješnu budućnost“ krenuo je s provedbom 1.8.2019., a traje do 31.7.2020. godine. Naša Škola provodi ga u suradnji s partnerom Paragon Limited iz Malte.

U mobilnosti sudjeluje 20 učenika trećih i četvrtih razreda ugostiteljsko-turističkih zanimanja (12 turističko-hotelijerskih komercijalista, 6 kuhara i 2 konobara) uz pratnju 2 nastavnika škole, Andreje Markulin i Mirjane Klobučar. Učenici i nastavnice će tako 16 dana s putovanjem (od 15.2. – 1.3.2020.) provesti na prelijepoj južnoeuropskoj otočnoj državi Malti, u Sredozemnom moru.

Tijekom mobilnosti učenici će obavljati stručnu praksu u trajanju od 10 dana s glavnim ciljem stjecanja novih i poboljšanja postojećih znanja i vještina u struci. Projektom se tako učenicima pruža mogućnost upoznavanja novih krajeva, kultura i jezika, te stjecanje vještina i kompetencija potrebnih za njihov daljnji život i rad u struci. Na Malti će zasigurno moći vidjeti utjecaje različitih kultura i civilizacija, što Maltu čini zemljom bogatom kulturnom i povijesnom baštinom. Budući da je Malta jedna od top turističkih sredozemnih destinacija, naši učenici će zasigurno moći naučiti mnogo od tamošnjih ugostiteljsko-turističkih djelatnika.

Želimo vam ugodan boravak na sunčanoj Malti te puno novih i lijepih uspomena! Veselimo se vašem prepričavanju doživljaja i novih iskustava te slikama sa Malte!