« Prosinac 2021 »

01.12.2021. 06:54
Top recepti za kuhano vino: Od čokoladnog do skandinavskog
Pored klasičnog bijelog i crnog, u kuhano vino može se dodati rum i drugi začini poput đumbira i grožđica. Britanski chef Gordon Ramsay u svoju verziju dodao je limunsku travu za egzotičan okus

01.12.2021. 06:54
'Od premijera sam očekivao više. Ostavljam im sustav protiv korupcije, ako ga žele uvesti...'
Obnova ide sporo zbog Horvatova ministarstva. Izgubili smo mjesece, a ljudi će zimu opet dočekati u kontejnerima, kaže Damir Vanđelić

01.12.2021. 06:51
Mrkomir prvi: Hrvatska 'Crna Guja' emitirat će se u prosincu
To je serija s izmišljenim likovima iz hrvatske povijesti, a silno podsjeća na današnju političku situaciju povijesti. U glavnim ulogama su Goran Navojec, Ecija Ojdanić...

01.12.2021. 06:51
Limenom glazbom do Madrida: 'Talijani nam nisu dali svirati, njima su trube hladno oružje'
Ekipa s riječkog Trsata, Lovrana, Fužina i Kastva uveličala je feštu tenisača u Torinu i plasman u polufinale Davis Cupa. 'Sviramo po pravilima ITF-a, ima nas i zubotehničara, šumara, policajaca, kažu nam

01.12.2021. 06:50
Novi soj omikron ima puno više mutacija od delte, a ona bi ipak mogla uzrokovati teža oboljenja
Hrvatski epidemiolozi, znanstvenici i stručnjaci slažu se da još nema dovoljno informacija o omikronu, ali ističu kako sad većina svijeta radi upravo na takvim istraživanjima.

01.12.2021. 06:49
Tel Aviv prvi put proglašen najskupljim gradom na svijetu
Anketa troškova života koja je napravljena za ovu analizu obuhvatila je 173 države, a uspoređivane su cijene više od 200 proizvoda i usluga

01.12.2021. 06:38
Ubio troje: Tinejdžer koji je počinio masakr u srednjoj školi u Michiganu brani se šutnjom
Osumnjičenik, za kojeg se smatra da je djelovao samostalno, uhićen je bez otpora nakon što je ispalio 15 do 20 hitaca

01.12.2021. 06:19
Izrael: 'Postoje indicije da su oni koji su primili booster dozu zaštićeni od varijante omikron'
U Hrvatskoj dosad nije zabilježen novi soj korona virusa, brojke u odnosu na prošli tjedan su nešto manje, ali je broj preminuliu i dalje vrlo visok. Jučer je preminulo 73 ljudi

Malta
Autor: Administrator , 3. 3. 2020.

Učenici Srednje škole Topusko smjera ugostiteljstvo i hotelijerstvo u projeku Erasmus + programa "Mobilnost za uspješnu budućnost" svoje su praktične vještine i nova znanja iz struke usavršavali kroz desetodnevni rad u najboljim hotelima, restoranima, turističkom uredu i galeriji Malte te u nekim od najatraktivnijih turističkih atrakcija kao što su nacionalni akvarij, Popaj selo i muzej katakombi.

Učenici su imali prilike kroz svoj rad upoznali tradicionalnu i suvremenu gastronomiju Malte te ekspanzivni rast turističkog sektora koji je vidljiv kroz izgradnju smještajnih kapaciteta hotelskih kompleksa po cijeloj otočnoj skupini otoka Male, Gozo i Komino koji su izrazito napučeni.
U internacionalnom okruženju učenici su upoznali ljude sa svih strana svijeta koji su došli živjeti i raditi na ovaj mali ali najnaseljeniji otok te na taj način i usavršavali svoje komunikacijske vještine na engleskom jeziku.

Osim rada učenici  su upoznavali i pobliže istraživali znamenitosti, povijest, kulturu i ljepote Malte u dane vikenda kroz organizirane izlete u glavni grad Vallettu zatim gradove Mdina, Melieha, Birkirkara, Sliema i ribarsko selo Marsaxlokk i gradić Mosta gdje nam je smješten ured parnera na projektu; Paragon Europa.
Ko najatraktivniji izlet učenicima je zasigurno bio odlazak brodom na otok Gozo veličine 66 km2 koji se nalazi u otočnoj skupini otoka Malte a sa broda smo vildili i otočić Komino veličine svega 2 km2.
Svim učenicima kao i nastavnicima
je ovo bilo jedno veliko i novo iskustvo, pošto smo svi skupa prvi put kročili putem Erasmus + projekta učenja u inozemnom i multikulturalnom okruženju.