« Rujan 2020 »

25.09.2020. 09:53
Petek je 2020. sklopio 55 ugovora od 370 milijuna kuna
Petek puno posluje s HEP-om, a ugovore ima primjerice i s HŽ Infrastrukturom, Hrvatskim autocestama pa čak i s Ministarstvom branitelja

25.09.2020. 09:50
Saucha ostaje kod svoje obrane: Nisam potpisao niti jedan nalog
Uskok Sauchu tereti da je kao predstojnik ureda bivšeg premijera Zorana Milanovića lažirao putne naloge i zajedno sa svojom tadašnjom tajnicom Sandrom Zeljko stekao nezakonitih 580.000 kuna

25.09.2020. 09:47
Djed Mraz pred bankrotom, u Laponiji ga očekuje teška zima
Daleki sjever Finske od studenoga do ožujka obično je pun turista koji onamo stižu da bi uživali u bajkovitom snježnom krajoliku ili posjetili pravi dom Djeda Mraza

25.09.2020. 09:45
Još jedna noć bijesa u SAD-u, odvjetnik obitelji: I Breonninu smrt htjeli su pomesti pod tepih
Crump kaže kako u policijskom izvještaju na tri stranice nigdje ne piše da je bilo znakova provale. Imali su toliko drskosti da napišu da nije bilo ozlijeđenih, valjda nisu 'računali' na Breonnu koja je smaknuta u hodniku svog stana

25.09.2020. 09:43
'Poraz boli, a Hajduk je zaslužio prolaznu ocjenu za prikazano'
Nekadašnji igrač Hajduka Mario Carević, koji je nedavno sjeo na klupu Rudeša, zadovoljan je prikazanom igrom i načinom na koji se Hajduk suprotstavio favoriziranom Galatasarayu...

25.09.2020. 09:38
Horvat: Gospodarski oporavak trebali bi osjetno vidjeti 2023.
Prema projekcijama očekuje se pad BDP-a i rast deficita. Ministar ističe da je 2020. godina neusporediva sa svim prijašnjima, ali će se teško moći uspoređivati i s budućima

25.09.2020. 09:31
Pričala kako ju je zlostavljao pa mu odlučila dati još jednu šansu
Utjehu je brzo pronašla u Anđelu Rankoviću s kojim je tjednima izmjenjivala nježnosti. No nakon što ju je maneken zamijenio sa starletom Ivanom Marinković, Paula se odlučila vratiti bivšem dečku

25.09.2020. 09:21
Kalifornija želi zabraniti prodaju vozila koja imaju motore s unutarnjim izgaranjem
Kalifornija već dugo ima problema sa zagađenim zrakom. Prema saveznom Zakonu o čistom zraku može usvojiti strože smjernice od onih na saveznoj razini kako bi poboljšala situaciju

WorldSkills
Autor: Administrator , 6. 3. 2020.

World Skills Croatia

U ponedjeljak, 02. ožujka 2020. godine u Srednjoj školi Topusko održano je natjecanje World Skills Croatia za Središnju Hrvatsku iz sektora Turizam i ugostiteljstvo. Učenici su se natjecali u dvije discipline: Poslovanje recepcije hotela i Poslovanje turističke agencije.

World Skills Croatia dio je Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih (ASOO). Agencija se snažno zalaže za suradnju između sustava strukovnog obrazovanja i industrije. Natjecanja učenika strukovnih škola, kako sami kažu, posjeduju veliki potencijal da budu vrijedan alat u promociji i podizanju atraktivnosti strukovnog obrazovanja u Republici Hrvatskoj. Osim toga, promiču strukovno obrazovanje kao osnovu za rast hrvatskoga gospodarstva. Cilj je nadahnuti mlade na odabir strukovnih zanimanja kao poželjnog odabira u karijeri.

Na natjecanju su sudjelovali učenici iz Srednje škole Zabok, Hotelijersko-turističke škole Zagreb, Gospodarske škole Varaždin, Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole Samobor, Ekonomsko-turističke škole Karlovac, Ugostiteljsko-turističkog učilišta i Srednje škole Topusko.

Prvo mjesto u disciplini Poslovanje recepcije hotela osvojila je Marta Šešerko iz Srednje škole Zabok, a vodeća u disciplini Poslovanje turističke agencije bila je Magdalena Kušan, također iz Srednje škole Zabok, obje pod mentorstvom Ivana Peteka. Čestitke njima i njihovom mentoru!

Našu Školu je u disciplini Poslovanje recepcije hotela predstavljala učenica Dorotea Zrile iz 4. h razreda pod mentorstvom Martine Car Jakšić i zauzela četvrto mjesto. Našoj učenici i nastavnici također čestitke!

Srednjoj školi Topusko bila je velika čast organizirati ovo natjecanje. Svim sudionicima želimo još jednom čestitati na sudjelovanju te zaželiti puno sreće i uspjeha u daljnjem radu i karijeri!