« Rujan 2020 »

25.09.2020. 10:11
Budite se usred noći? Evo koji su razlozi i kako si možete pomoći
Ako se teško naspavate, niste sami. Studije pokazuju da 60% odraslih Amerikanaca gotovo svake noći ima problema sa spavanjem, uključujući probleme poput hrkanja, osjećaja umora ujutro i buđenja usred noći

25.09.2020. 10:11
Ivan Todorić postao tata drugi put: Milica je rodila djevojčicu
Milica i Ivan ovo ljeto dosta su boravili u Dubrovniku pa se Milicu moglo vidjeti u visokom stupnju trudnoće. Sve do nedavno bili su u Hrvatskoj. Inače žive u Švicarskoj, a imaju već sina Vida

25.09.2020. 10:05
Raketa: Uh, vidjeli smo koliko Manuel Neuer znači za Bayern
Ivan Rakitić zaigrao je od prve minute i izborio najstrožu kaznu koju je u konačnici realizirao Ocampos. Bio mu je to službeni povratnički debi nakon kojega je bio uvjeren: spremni smo za La Ligu

25.09.2020. 09:59
U Hrvatskoj 223 novozaraženih
Iz Nacionalnog stožera izvijestili su kako je od jučer zabilježeno još 223 nova slučaja zaraze korona virusom, a umrlo je i petero ljudi. Od jučer su testirali 5414 ljudi

25.09.2020. 09:53
Petek je 2020. sklopio 55 ugovora od 370 milijuna kuna
Petek puno posluje s HEP-om, a ugovore ima primjerice i s HŽ Infrastrukturom, Hrvatskim autocestama pa čak i s Ministarstvom branitelja

25.09.2020. 09:50
Saucha ostaje kod svoje obrane: Nisam potpisao niti jedan nalog
Uskok Sauchu tereti da je kao predstojnik ureda bivšeg premijera Zorana Milanovića lažirao putne naloge i zajedno sa svojom tadašnjom tajnicom Sandrom Zeljko stekao nezakonitih 580.000 kuna

25.09.2020. 09:47
Djed Mraz pred bankrotom, u Laponiji ga očekuje teška zima
Daleki sjever Finske od studenoga do ožujka obično je pun turista koji onamo stižu da bi uživali u bajkovitom snježnom krajoliku ili posjetili pravi dom Djeda Mraza

25.09.2020. 09:45
Još jedna noć bijesa u SAD-u, odvjetnik obitelji: I Breonninu smrt htjeli su pomesti pod tepih
Crump kaže kako u policijskom izvještaju na tri stranice nigdje ne piše da je bilo znakova provale. Imali su toliko drskosti da napišu da nije bilo ozlijeđenih, valjda nisu 'računali' na Breonnu koja je smaknuta u hodniku svog stana

ŠKOLSKI LIST Ožujak 2020./ br. 16
Autor: Administrator , 26. 3. 2020.

Yammer društvena mreža

Yammer je društvena mreža koja pripada alatu Office 365. Dostupna je svim nastavnicima i učenicima koji imaju pristup Office 365 alatima. Yammeru se pristupa preko Office 365 portala za škole putem AAI korisničkog računa i odabirom Yammer ikone na alatnoj traci ili odabirom s popisa alata na korisničkom sučelju nakon prijave. Yammer je zamišljen kao poslovna društvena mreža kojom se održavaju aktivnosti komunikacije i suradnje, ali u kontroliranoj zatvorenoj okolini. Iako prvenstveno namjenjena poslovnom svijetu sve se više .........

nastavnika u svijetu odlučuje za korištenje Yammera u svrhu svoje komunikacijske platforme. Yammer možemo usporediti s Facebook društvenom mrežom, ali u ovom slučaju pristup imaju samo oni koji imaju korisničke podatke institucije koja omogućava korištenje mreže, što je idealno za korištenje u školskom okruženju jer su učenici zaštićeni od nepoznatih osoba dok je Facebook otvorena mreža kojoj imaju pristup svi korisnici svijeta. Yammeru je moguće pristupiti putem najnovijih verzija web preglednika ili mobilnih aplikacija (Andorid, iOS, Windows) kao i putem instalacije za računalo.

Svi nastavnici koji koriste društvene mreže u nastavi, Yammer je logičan nastavak dosadašnjeg rada. Prijenosom koncepta rada iz otvorene okoline (npr. Facebooka) u Yammer mreži povećavamo razinu zaštite osobnih podataka i općeg razumijevanja rada. Razdvajanjem formalnih obaveza u Yammeru od neformalnog druženja na ostalim društvenim mrežama izbjegavamo mogućnost da se poruka koju prenosimo, izgubi u manje bitnom sadržaju.

(preuzeto sa http://e-laboratorij.carnet.hr/yammer/)

U Novinarskoj grupi SŠ Topusko na Yammeru-u provedena je anketa (još uvijek možete dati glas) među nastavnicima i učenicima o tome, koliko su zadovoljni radom, odnosno virtualnom nastavom na Yammer-u. Zadnji rezultati su pokazali da od 66 anketiranih, njih 55 % je zadovoljno Yammer-om, 24 % nije, a 21 % nije sigurno.

Neki učenici su nam iznijeli svoje dojmove o virtualnom učionicama na Yammer-u.

U virtualnoj učionici nije lose. Profesori i profesorice nam šalju prezentacije i pitanja da riješimo i naučimo. Nekad nas pitaju kako smo ili, jesmo li dobro. Ali i dalje je bolje u školi, jer bolje naučimo i razumijemo profesore i profesorice. Nedostaju mi prijatelji i nadam se da će sve ovo brzo završiti i sve se vratiti u normalu. (Gabriel Kovačević, 1. s)

Ovaj način nastave mi se baš i ne sviđa, jer samo prepisujemo. Lakše je kada nam profesori kroz priču objašnjavaju gradivo. Zanimljivo je na neki način, ali uobičajena nastava, bar po meni, je bolja. Jedva čekam da se vratimo u školske klupe koliko god bile neudobne. (Magdalena Crnković, 2. u)

Dojmovi o virtualnoj nastavi za sad su veoma dobri. Na početku je bilo čudno, jer je to bilo nešto novo, ali nakon nekog vremena bilo je sve jasnije. Virtualna nastava neće stvarati probleme, ako se trudimo i svoje zadatke koje smo dobili izvršavamo i šaljemo profesorima na vrijeme. I profesori nam pomažu kad nešto nije jasno ili kad imamo problema oko nekog zadatka. Ovaj način rada je zabavan i koristan za nas. (Duško Petrović, 2. h)

Meni se ovakav način obrazovanja sviđa. Radimo sve kao i u školi. Jedina mana virtualne učionice je ta, što sami moramo neke stvari odrađivati umjesto uz pomoć profesora. (Marija Božinović, 2.f)