« Rujan 2020 »

25.09.2020. 09:31
Pričala kako ju je zlostavljao pa mu odlučila dati još jednu šansu
Utjehu je brzo pronašla u Anđelu Rankoviću s kojim je tjednima izmjenjivala nježnosti. No nakon što ju je maneken zamijenio sa starletom Ivanom Marinković, Paula se odlučila vratiti bivšem dečku

25.09.2020. 09:21
Kalifornija želi zabraniti prodaju vozila koja imaju motore s unutarnjim izgaranjem
Kalifornija već dugo ima problema sa zagađenim zrakom. Prema saveznom Zakonu o čistom zraku može usvojiti strože smjernice od onih na saveznoj razini kako bi poboljšala situaciju

25.09.2020. 09:12
Cirkus u Skoplju: Mourinho je stao na gol i skužio da je nizak

25.09.2020. 09:10
Nije prao jastuke 10 godina: Zgrožena cura ih prala prvo u kadi pa u mašini - odvratno je!
Žena je snimila TikTok video u kojem je pokazala proces čišćenja odvratno prljavih jastuka. Koristila je svakodnevne proizvode i uspjela im je vratiti originalni 'sjaj'

25.09.2020. 09:10
Finalistica u slovenskom talent showu otkrila: 'Da, slala sam svoje golišave fotografije...'
U posljednjoj epizodi prije nedjeljnog finala, natjecatelji showa 'Joonglaa Star' podvrgnuti su poligrafskom testiranju. Jedan je finalist priznao da se fotkao gol, a finalistica Kaya Solo (24) da je slala svoje golišave fotke...

25.09.2020. 09:06
Više od 35% građana odluku o mirovini prepušta drugome
Jeste li znali da prilikom prvog zaposlenja imate rok od mjesec dana za odabir obveznog mirovinskog fonda, a ako to ne učinite sami, REGOS će vas automatski smjestiti u jedan od fondova?

25.09.2020. 09:05
Veličanstven pogled na impresivne pejzaže okupane sunčevim zrakama
Planinarenje je sve popularnije u Hrvatskoj, a relativna novost u našoj planinarskoj ponudi su ferate. Riječ je o osiguranom planinarskom putu koji je pogodan za sve željne avanture, čak i one koji nemaju penjačkog iskustva

25.09.2020. 09:05
Kaos u regionalnoj ligi: 'Laku noć svima, laku noć ABA ligo'
Skupština regionalne ABA lige ipak se neće održati. Nakon što je bila najavljena za petak, odgođena je u četvrtak u kasnim večernjim satima uz objašnjenje da za njeno održavanje nema smisla

Autor: Administrator , 1. 6. 2020.

Obavještavamo vas da je dana 27. svibnja 2020. godine u Narodnim novinama, broj 62/2020, objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021., čiji je sastavni dio i struktura razrednih odjela i broja učenika I. razreda.

Odluka je dostupna na sljedećoj poveznici: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_05_62_1240.html

Ističemo da je ove godine propisana mogućnost dostave prijavnica za upis, upisnica u školu, kao i dokumenata o ispunjavanju posebnih uvjeta za upis, osobno ili elektroničkim putem.

Obveza je školske ustanove na svim vidljivim i dostupnim mjestima obavijestiti učenike i roditelje/skrbnike o e-adresama na koje mogu slati dokumentaciju.

Isto tako, prilikom dostavljanja dokumentacije elektroničkim putem učenik ili roditelj/skrbnik može se izjasniti i o izbornim predmetima te odabiru stranog jezika, kao i o svim posebnostima koje su vama važne za organizaciju nastave u sljedećoj školskoj godini.

Sva propisana dokumentacija može se uslikati ili skenirati te poslati elektroničkim putem.

Što se tiče dostavljanja originalne dokumentacije u osnovnu školu (prijavnice učenika koji su je poslali elektroničkim putem), dostavljanje originala nije potrebno.

Originalnu dokumentaciju učenika koja se predaje u srednju školu (upisnice i dokumenti koji su uvjet za upis) učenik ili roditelj/skrbnik može donijeti do kraja rujna 2020.

Preporučamo da razrednik u I. razredu srednje škole odmah na početku rujna organizira i dogovori način i rok za dostavu originala.

Ako učenik ne dostavi originalnu dokumentaciju, srednja škola se radi daljnjeg postupanja može obratiti Ministarstvu znanosti i obrazovanja, Upravi za odgoj i obrazovanje.

S poštovanjem,

Uprava za odgoj i obrazovanje