« Prosinac 2021 »

01.12.2021. 06:54
Top recepti za kuhano vino: Od čokoladnog do skandinavskog
Pored klasičnog bijelog i crnog, u kuhano vino može se dodati rum i drugi začini poput đumbira i grožđica. Britanski chef Gordon Ramsay u svoju verziju dodao je limunsku travu za egzotičan okus

01.12.2021. 06:54
'Od premijera sam očekivao više. Ostavljam im sustav protiv korupcije, ako ga žele uvesti...'
Obnova ide sporo zbog Horvatova ministarstva. Izgubili smo mjesece, a ljudi će zimu opet dočekati u kontejnerima, kaže Damir Vanđelić

01.12.2021. 06:51
Mrkomir prvi: Hrvatska 'Crna Guja' emitirat će se u prosincu
To je serija s izmišljenim likovima iz hrvatske povijesti, a silno podsjeća na današnju političku situaciju povijesti. U glavnim ulogama su Goran Navojec, Ecija Ojdanić...

01.12.2021. 06:51
Limenom glazbom do Madrida: 'Talijani nam nisu dali svirati, njima su trube hladno oružje'
Ekipa s riječkog Trsata, Lovrana, Fužina i Kastva uveličala je feštu tenisača u Torinu i plasman u polufinale Davis Cupa. 'Sviramo po pravilima ITF-a, ima nas i zubotehničara, šumara, policajaca, kažu nam

01.12.2021. 06:50
Novi soj omikron ima puno više mutacija od delte, a ona bi ipak mogla uzrokovati teža oboljenja
Hrvatski epidemiolozi, znanstvenici i stručnjaci slažu se da još nema dovoljno informacija o omikronu, ali ističu kako sad većina svijeta radi upravo na takvim istraživanjima.

01.12.2021. 06:49
Tel Aviv prvi put proglašen najskupljim gradom na svijetu
Anketa troškova života koja je napravljena za ovu analizu obuhvatila je 173 države, a uspoređivane su cijene više od 200 proizvoda i usluga

01.12.2021. 06:38
Ubio troje: Tinejdžer koji je počinio masakr u srednjoj školi u Michiganu brani se šutnjom
Osumnjičenik, za kojeg se smatra da je djelovao samostalno, uhićen je bez otpora nakon što je ispalio 15 do 20 hitaca

01.12.2021. 06:19
Izrael: 'Postoje indicije da su oni koji su primili booster dozu zaštićeni od varijante omikron'
U Hrvatskoj dosad nije zabilježen novi soj korona virusa, brojke u odnosu na prošli tjedan su nešto manje, ali je broj preminuliu i dalje vrlo visok. Jučer je preminulo 73 ljudi

Dan ružičastih majica
Autor: Administrator , 25. 2. 2021.

Dana 24.2.2021. u Srednjoj školi Topusko provedena je aktivnost obilježavanja „Dana ružičastih majica“ pod vodstvom stručne učiteljice Mirjane Klobučar. Aktivnost se provodila informiranjem učenika o značenju ovog dana kroz radionice izrade plakata sa porukama suzbijanja vršnjačkog nasilja u svim njegovim oblicima te širenja tolerancije i uvažavanja različitosti.

Ideja o ovom danu je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke.

Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice. Hrvatski Sabor je 17.veljače. 2017.godine. donio Odluku o proglašenju ‘Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja’ a obilježava se zadnje srijede u veljači.

Ovu hvale vrijednu aktivnost posvećenu našim učenicima u borbi protiv vršnjačkog nasilja sustavno provodimo u našoj školi treću godinu za redom a ove godine u realizaciju iste bili uključeni učenici 2.u, 3.u, 1.h, 3.h, 4.h, 1.f i 2.f razreda.