« Rujan 2020 »

25.09.2020. 09:31
Pričala kako ju je zlostavljao pa mu odlučila dati još jednu šansu
Utjehu je brzo pronašla u Anđelu Rankoviću s kojim je tjednima izmjenjivala nježnosti. No nakon što ju je maneken zamijenio sa starletom Ivanom Marinković, Paula se odlučila vratiti bivšem dečku

25.09.2020. 09:21
Kalifornija želi zabraniti prodaju vozila koja imaju motore s unutarnjim izgaranjem
Kalifornija već dugo ima problema sa zagađenim zrakom. Prema saveznom Zakonu o čistom zraku može usvojiti strože smjernice od onih na saveznoj razini kako bi poboljšala situaciju

25.09.2020. 09:12
Cirkus u Skoplju: Mourinho je stao na gol i skužio da je nizak

25.09.2020. 09:10
Nije prao jastuke 10 godina: Zgrožena cura ih prala prvo u kadi pa u mašini - odvratno je!
Žena je snimila TikTok video u kojem je pokazala proces čišćenja odvratno prljavih jastuka. Koristila je svakodnevne proizvode i uspjela im je vratiti originalni 'sjaj'

25.09.2020. 09:10
Finalistica u slovenskom talent showu otkrila: 'Da, slala sam svoje golišave fotografije...'
U posljednjoj epizodi prije nedjeljnog finala, natjecatelji showa 'Joonglaa Star' podvrgnuti su poligrafskom testiranju. Jedan je finalist priznao da se fotkao gol, a finalistica Kaya Solo (24) da je slala svoje golišave fotke...

25.09.2020. 09:06
Više od 35% građana odluku o mirovini prepušta drugome
Jeste li znali da prilikom prvog zaposlenja imate rok od mjesec dana za odabir obveznog mirovinskog fonda, a ako to ne učinite sami, REGOS će vas automatski smjestiti u jedan od fondova?

25.09.2020. 09:05
Veličanstven pogled na impresivne pejzaže okupane sunčevim zrakama
Planinarenje je sve popularnije u Hrvatskoj, a relativna novost u našoj planinarskoj ponudi su ferate. Riječ je o osiguranom planinarskom putu koji je pogodan za sve željne avanture, čak i one koji nemaju penjačkog iskustva

25.09.2020. 09:05
Kaos u regionalnoj ligi: 'Laku noć svima, laku noć ABA ligo'
Skupština regionalne ABA lige ipak se neće održati. Nakon što je bila najavljena za petak, odgođena je u četvrtak u kasnim večernjim satima uz objašnjenje da za njeno održavanje nema smisla

Obavijest o početku školske godine 2020./2021.
Autor: Ankica Kuzmić, 1. 9. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

početak nastave predviđen je za 7. rujna 2020. godine u 8 sati poštujući sve upute i preporuke nadležnih tijela. Okupljanje učenika bit će na otvorenom prostoru ispred škole na način da će za svaki razredni odjel biti postavljen punkt okupljanja kako ne bi dolazilo do miješanja učenika različitih odjela. Kod svakog punkta učenike će dočekati razrednik i predviđenim ih putem odvesti u dodijeljenu učionicu koja će im do daljnjega biti matična učionica. Roditelje molimo da ne dolaze u prostor škole. Učenici će od razrednika dobiti sve upute o pravilima ponašanja u školi tijekom epidemije COVID-a 2019, kao i sve tražene potvrde i obrasce.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Hrvatski zavod za javno zdravstvo donijeli su Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2012. U Uputama je navedeno da se rad u školi u sadašnjim epidemiološkim uvjetima, uz poštivanje epidemioloških preporuka, smatra jednako sigurnim kao i rad od kuće.

Epidemiološkim preporukama predviđeno jeobavezno korištenje maske za lice tijekom prijevoza i u zajedničkim prostorima (hodnici, sanitarni čvorovi), pojačana osobna higijena (često pranje ruku vodom i sapunom), dezinfekcija ruku, poštivanje fizičkog razmaka od 2 metra između svih osoba u srednjoj školi (učenika i nastavnika), svakodnevno mjerenje tjelesne temperature kod kuće prije polaska u školu.

Također, nije dozvoljen dolazak u prostore škole (uključujući i dvorište) roditelja i učenika koji imaju simptome zarazne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje), koji imaju izrečenu mjeru samoizolacije ili koji imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19.

Za učenike izrazito osjetljive na mogućnost zaraze virusom COVID-19 koji boluju od kroničnih bolesti ili dijele kućanstvo s osobama koje boluju od kroničnih bolesti nadležni liječnici obiteljske medicine, kao i nadležna liječnica školske medicine donose odluku o eventualnim drugim posebnim mjerama te mogućnosti boravka u školskoj ustanovi. Stoga molimo da se navedeni učenici i roditelji u ovom slučaju jave nadležnim liječnicima radi pribavljanja potrebne odluke.

Nadamo se da ćemo zajedničkim trudom omogućiti da rad i učenje u našoj školi budu ugodni, zdravi i sigurni! Budimo i ostanimo odgovorni!

Želim vam uspješnu novu školsku godinu!

Željka Gajdek, prof.

Obavijest o početku školske godine 2020./2021.