« Listopad 2020 »

25.10.2020. 20:48
Lu Jakelić očarala žiri izvedbom Sevke: 'Glas, kretnje... Kako?'
Lu Jakelić se u emisiji gledateljima predstavila kao Severina. Nakon što je oduševila fantastičnom izvedbom, Indira joj je rekla: 'Seve si klonirala, 'Tarapana' je bila u studiju'

25.10.2020. 20:30
Sindrom ubrzanog starenja: Ima 43 godine i najstarija je osoba koja je ikad živjela s tom bolesti
Tiffany Wedekind iz Columbusa u Ohiju ima progeriju, rijedak sindrom ubrzanog starenja, koji obično ubija ljude do 15 godine. Ali, Tiffany sada ima 43 godine i dobro se drži

25.10.2020. 20:22
Ministrica Brnjac je pozitivna, a dva ministra su u samoizolaciji
Samoizolacija je određena ministru rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Josipu Aladroviću i ministru gospodarstva i održivog razvoja Tomislavu Ćoriću, koji su sjedili pored ministrice Brnjac

25.10.2020. 20:16
Ronaldinho pozitivan na koronu
Nalazim se u samoizolaciji u Belo Horizonteu od jučer, došao sam ovdje kako bih sudjelovao na jednom događanju, ali od toga neće biti ništa. Dobro sam, nemam simptome, potvrdio je Brazilac

25.10.2020. 20:00
Još uvijek imate igračkice za kadu? Prerežite ih da vidite s čim se djeca zapravo igraju
Jedna je mama podijelila na Facebooku fotografije razrezanih igračaka za kadu svoje djece, koje su bile prepune plijesni, iako ih redovito čisti. Zato roditeljima savjetuje da ih bace i nikad više ne kupuju

25.10.2020. 20:00
Psihijatri: 'Želja da si uvijek ti u pravu i da tvoje misli spašavaju narod - to se zove narcizam'
Svaki pametni narcizam ima svoje opravdanje zašto nešto čini, ima svoj 'viši cilj'. Nije bitno što povremeno izgubi dodir sa stvarnošću, s problemima 'običnih', kaže psihijatar

25.10.2020. 19:55
Springsteen objavio novi album
Ovo je prvi put da se bend okupio nakon turneje 'The River' 2016. godine. Snimili su 12 pjesama, a među njima su prethodno objavljene pjesme iz 70-ih godina

25.10.2020. 19:37
Što radi CR7 u samoizolaciji? 'Ogulio' je glavu i uživa u suncu
Zbog problema s korona virusom Portugalac neće igrati u 5. kolu Serie A protiv Verone, no navijačima Juventusa veći je problem što sada opasno visi i za susret s Barcelonom u Ligi prvaka

Obavijest učenicima i roditeljima
Autor: Ankica Kuzmić, 9. 10. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

Sukladno Modelima i preporukama za rad u uvjetima povezanim s COVID-19 izdanim od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, nastava u Srednjoj školi Topusko je organizirana po Modelu A, odnosno u realnom okruženju.

Međutim, u navedenim Modelima i uputama se navodi  da u slučaju pogoršanja epidemiološke situacije ravnatelj može, u suradnji s osnivačem i nadležnim lokalnim stožerom, donijeti odluku o prelasku na drugi model nastave.“

Budući da je u našoj školi došlo do pogoršanja epidemiološke situacije na način da je jednoj nastavnici potvrđena zaraza korona virusom te se ona zbog toga nalazi  na bolovanju od petka, 2. listopada 2020. godine, donijeli smo odluku o prelasku na mješoviti model nastave za pojedine razrede.
Isto tako, po utvrđivanju prisutnosti zaraze kod navedene nastavnice, Služba za epidemiologiju je  odredila samoizolaciju za njene bliske kontakte (osobe koje su s njom bile u kontaktu 48 sati prije pojave simptoma). Radi se o troje nastavnika  i učenicima 1H razreda i manjem dijelu učenika 2.U razreda. (Kod nikog od njih još uvijek se nisu pokazali bilo kakvi simptomi zaraze te se nadamo da će tako i ostati.)

Obzirom da se u situaciji kad su učenici i/ili nastavnici  u samoizolaciji preporuča izvođenje nastave na daljinu i prilagodba rasporeda novonastaloj situaciji, naša škola je donijela odluku da u ponedjeljak, 12. listopada 2020. godine pojedini razredi (1. F, 2. F, 3. F, 4. F, 3. U i 3. H) imaju dio nastave na daljinu, a dio u školi. Raspored je organiziran tako da dio učenika navedenih razreda dolazi kasnije u školu, a dio  odlazi ranije svojim kućama kako svi skupa ne bi bili previše opterećeni školskim obavezama te se poslijepodne mogli posvetiti zadacima nastave na daljinu.

Ukoliko učenici putnici nemaju gdje provesti vrijeme čekanja autobusa, mogu boraviti u svojim učionicama u školi, uz uvjet da ne stvaraju buku i ne hodaju po školi kako se ne ometali rad drugih učenika i nastavnika. Za to vrijeme mogu odrađivati i zadatke iz nastave na daljinu.

Za učenike 1. H razreda određena je u potpunosti nastava na daljinu za sljedećih tjedan dana.
Većina učenika 2. U razreda (oni koji nisu bili u kontaktu sa zaraženom nastavnicom 2. listopada 2020. godine) dolazi sljedeći tjedan u školu.

U nadi da ćemo sa što manje negativnih posljedica prebroditi ovo teško razdoblje u kojem se svi nalazimo, srdačno Vas pozdravljam!

Željka Gajdek, prof.