« Rujan 2024 »

27.09.2024. 00:48
Harris: 'Putin ne može diktirati mirovne uvjete u ovom ratu'
Harris, koja će se suprotstaviti bivšem predsjedniku Donaldu Trumpu na predsjedničkim izborima u studenom, sastala se s ukrajinskim predsjednikom Volodimirom Zelenskom u Bijeloj kući u četvrtak

27.09.2024. 00:01
Dnevni horoskop za petak 27. rujna: Blizanci šire pozitivnu energiju, Bik neka pazi što priča
Pročitajte dnevni horoskop za petak 27. rujna i saznajte koga očekuje uspjeh na poslu ili u financijama, kakva je situacija na ljubavnom planu, ali i tko mora pripaziti na zdravlje

26.09.2024. 23:45
Svoje mjesto u 'MasterChef' vili izborili su Irma, Irina i Josip
U MasterChef vilu umjesto 24, ušlo top 23 kandidata, što znači da jedan chef u nastavak natjecanja ulazi s kandidatom manje. Taj chef je Goran Kočiš koji je izabrao ne podijeliti jednu svoju pregaču

26.09.2024. 23:45
Muškarac (44) u Vojniću gazio bicikliste zbog mržnje prema Hrvatima: Imao 2,9 promila...
U optužnici je predloženo da se okrivljeniku produlji istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela, dodaje Državno odvjetništvo

26.09.2024. 23:36
'Jordanov nasljednik' objavio kraj karijere. Najmlađi je MVP svih vremena, bio je i u Zagrebu
Rose je 2013. godine posjetio Zagreb u sklopu Adidasove globalne turneje. Bio je u muzeju Dražena Petrovića, a Biserka Petrović poklonila mu je Draženov dres iz Netsa

26.09.2024. 23:12
Jurićeva Roma ispustila tri boda u završnici, Šutalo uvjerljiv u pobjedi Ajaxa, igrao i Ćaleta-Car
Dugo se činilo da će Roma slaviti jer je vodila golom stasitog Ukrajinca Dovbika od 32. pa sve do 85. minute. No, tada je Paredes pogodio za konačnu podjelu bodova na Olimpicu

26.09.2024. 23:00
Treneri zabrinuti za Ivicu: 'Vani neće uspjeti skinuti kilograme'
Kandidati showa 'Život na vagi' imali su žestoku utrku, a neki su izrazili zabrinutost zbog sljedećeg vaganja. Mirna i Edo nadaju se kako biti dobri rezultati na vagi

26.09.2024. 22:47
VIDEO Milanović: Završio sam pravo, a niti dan danas ne znam kako treba napisati podnesak
Agronomski fakultet je otvoren 1919. godine, a njegovo postojanje sve do danas dovoljno govori o važnosti agronomije i poljoprivrede u Hrvatskoj, poručio je dekan Ivica Kisić.

Firenca
Autor: Administrator , 8. 7. 2024.

Nastavnici Srednje škole Topusko Dalibor Gagula i Kristina Tavra boravili su u Italiji, u Firenci od 27. svibnja do 1. lipnja 2024. godine, u sklopu Erasmus+ projekta „Učenje za 21. stoljeće“.

U sklopu projekta pohađali su strukturirani tečaj „4 C's: kreativnost, kritičko mišljenje, komunikacija i suradnja u školama“. Tečaj je bio usmjeren na stjecanje jasnog razumijevanja kreativnog procesa, na proces učinkovitog kritičkog razmišljanja, kako bi se dobio maksimum iz informacijskog preopterećenja koje je sveprisutno u današnje vrijeme, upoznavanje učinkovitijih komunikacijskih sposobnosti i tehnika, proširivanje mogućnosti suradnje u učionici te poticanje iste u svim aspektima školske zajednice.

Tijekom boravka u Firenci, nastavnici Tavra i Gagula su također posjetili su brojne lokalne znamenitosti i kulturne sadržaje. Uz njih, tečaj su pohađali nastavnici i nastavnice iz Njemačke i Belgije. Projekt je u potpunosti financiran sredstvima Europske unije.