Školski kurikulum Srednje škole Topusko za školsku godinu 2017./2018.

Službenik za informiranje

Službenik za informiranje u SŠ Topusko je Ankica Kuzmić

Broj telefona: 044 885-104

Broj telefaxa: 044 811-939

e-mail adresa: ured@ss-topusko.skole.hr

Obrazac - kliknuti

Obavijest za nastavnike

Detaljnije informacije pogledati u rubrici " Oglasna ploča "

Obavijest za roditelje

Termini razrednih informacija prikazani su u rubrici " Razredi - informacije " u lijevom izborniku.

Točno vrijeme

Guns N' Roses: Welcome To The Jungle

« Studeni 2017 »

Izvanučionička nastava

Odabrane agencije:

• Alga
  • Astralis
  • Spektar

Roditeljski sastanak je 20.11.2017. godine u 14.00 sati

Odabrane agencije:

• Punim jedrima
  • Spektar
  • Laterna

Roditeljski sastanak je 23.11.2017. godine u 14.00 sati

Večernji list
Strojobravar

Opis zanimanja

Sklonost popravljanju i servisiranju strojeva idealno je zanimanje za mlade ljude koji su uvijek pokazivali sklonosti rastavljanju i sastavaljnju pojedinih dijelova.Strukovna kvalifikacija zahtjeva dobra teorijska znanja, informatičko obrazovanje i poznavanje stranih jezika.

Strojobravari popravljaju i održavaju razne vrste strojeva i tvorničkih postrojenja. Njihov je posao ispitivanje, mjerenje i kontrola ispravnosti rada strojeva i uređaja u tvornicama ili servisima i obrtničkim radionicama, izrada i montiranje uređaja i elemenata strojeva, ugradnja i ispitivanje sistema upravljanja, montiranje i demontiranje strojeva i sistema, utvrđivanje i otklanjanje grešaka i smetnji pri radu strojeva i sistema, proizvodnja i održavanje strojeva posebne namjene te stavljanje strojeva u pogon.

Način obrazovanja

Srednjoškolsko obrazovanje za zanimanje strojobravar traje 3 godine, a nakon završene srednje škole i dvije godine radnog iskustva u struci može se pristupiti polaganju majstorskog ispita, steći zvanje majstor strojobravar i otvoriti vlastiti obrt. Zahvaljujući širokoj paleti strojeva, strojobravari nakon završene škole imaju raznolike mogućnosti zaposlenja u raznim tvtrkama ili tvornicama. Biti strojobravar poduzetnik /obrtnik može se postati nakon položenog majstorskog ispita i naučenih menadžerskih vještina vođenja poslovanja.