« Rujan 2020 »

25.09.2020. 09:53
Petek je 2020. sklopio 55 ugovora od 370 milijuna kuna
Petek puno posluje s HEP-om, a ugovore ima primjerice i s HŽ Infrastrukturom, Hrvatskim autocestama pa čak i s Ministarstvom branitelja

25.09.2020. 09:50
Saucha ostaje kod svoje obrane: Nisam potpisao niti jedan nalog
Uskok Sauchu tereti da je kao predstojnik ureda bivšeg premijera Zorana Milanovića lažirao putne naloge i zajedno sa svojom tadašnjom tajnicom Sandrom Zeljko stekao nezakonitih 580.000 kuna

25.09.2020. 09:47
Djed Mraz pred bankrotom, u Laponiji ga očekuje teška zima
Daleki sjever Finske od studenoga do ožujka obično je pun turista koji onamo stižu da bi uživali u bajkovitom snježnom krajoliku ili posjetili pravi dom Djeda Mraza

25.09.2020. 09:45
Još jedna noć bijesa u SAD-u, odvjetnik obitelji: I Breonninu smrt htjeli su pomesti pod tepih
Crump kaže kako u policijskom izvještaju na tri stranice nigdje ne piše da je bilo znakova provale. Imali su toliko drskosti da napišu da nije bilo ozlijeđenih, valjda nisu 'računali' na Breonnu koja je smaknuta u hodniku svog stana

25.09.2020. 09:43
'Poraz boli, a Hajduk je zaslužio prolaznu ocjenu za prikazano'
Nekadašnji igrač Hajduka Mario Carević, koji je nedavno sjeo na klupu Rudeša, zadovoljan je prikazanom igrom i načinom na koji se Hajduk suprotstavio favoriziranom Galatasarayu...

25.09.2020. 09:38
Horvat: Gospodarski oporavak trebali bi osjetno vidjeti 2023.
Prema projekcijama očekuje se pad BDP-a i rast deficita. Ministar ističe da je 2020. godina neusporediva sa svim prijašnjima, ali će se teško moći uspoređivati i s budućima

25.09.2020. 09:31
Pričala kako ju je zlostavljao pa mu odlučila dati još jednu šansu
Utjehu je brzo pronašla u Anđelu Rankoviću s kojim je tjednima izmjenjivala nježnosti. No nakon što ju je maneken zamijenio sa starletom Ivanom Marinković, Paula se odlučila vratiti bivšem dečku

25.09.2020. 09:21
Kalifornija želi zabraniti prodaju vozila koja imaju motore s unutarnjim izgaranjem
Kalifornija već dugo ima problema sa zagađenim zrakom. Prema saveznom Zakonu o čistom zraku može usvojiti strože smjernice od onih na saveznoj razini kako bi poboljšala situaciju

VOLONTERSKI KLUB

Učenici volonteri, organizatori prve volonterske akcije o svom su pozitivnom iskustvu putem prezentacija i plakata informirali i druge učenike. Vršnjačka edukacija pokazala se kao najprimjereniji model motiviranja učenika na stjecanje novih znanja i vještina te razvoj svijesti o važnosti volonterstva. Zbog velike zainteresiranosti učenika za sudjelovanjem u budućim volonterskim akcijama u Srednjoj školi Topusko osnovan je Volonterski klub.

Volonterski klub okuplja učenike svih generacija i smjerova u školi (fizioterapeuti, hotelijeri, kuhari, konobari, slastičari, strojari), te se bavi organiziranjem volonterskih akcija i sudjelovanjem u različitim projektima. Volontiranje su učenici uistinu prepoznali kao dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina u aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, bez novčane naknade.

Pet učenika-volontera sudjelovalo je  5. i 6. listopada 2012. na predavanjima i radionicama u sklopu „Treninga za trenere: Suradnja i pomirenje“ koji je dio projekta „Pomoć u lokalnoj zajednici“ koji provodi Hrvatski Crveni križ u suradnji s Europskom unijom (Projekt IPA 2009) u hotelu Toplica u Topuskom.  Sudjelovanjem u edukaciji učenici su pokazali da su voljni steći nova znanja i iskustva o volontiranju i što je najbitnije prenijeti ta znanja na ostale učenike.