Školski kurikulum Srednje škole Topusko za školsku godinu 2017./2018.

Službenik za informiranje

Službenik za informiranje u SŠ Topusko je Ankica Kuzmić

Broj telefona: 044 885-104

Broj telefaxa: 044 811-939

e-mail adresa: ured@ss-topusko.skole.hr

Obrazac - kliknuti

Obavijest za nastavnike

Detaljnije informacije pogledati u rubrici " Oglasna ploča "

Obavijest za učenike

Obavijest za roditelje

Termini razrednih informacija prikazani su u rubrici " Razredi - informacije " u lijevom izborniku.

The Cranberries - Zombie

« Veljača 2018 »

Izvanučionička nastava

19.02.2018. 12:54
Neustavno je da komunalni redari postaju 'gradska policija'
Prema prijedlogu, komunalni bi redari mogli ulaziti u dvorišta i kuće, legitimirati građane, ispitivati ih, fotografirati. Oni ne mogu biti gradska policija, poručio je

19.02.2018. 12:34
Divjak: Možda ćemo uskoro u svemiru imati Rimac automobil
Ministrica Divjak je na potpisivanju sporazuma Hrvatske i Europske svemirske agencije rekla da će ovo ubrzati umrežavanje znanstvenika, razvoj raznih područja i biti prilika za naše tvrtke

19.02.2018. 12:30
Možete li pustiti partnera da ode? 5 znakova da je vezi kraj
Kada izađete iz loše veze, sami sebi stvarate prostor u kojemu imate priliku upoznati nekoga tko bi vam mogao savršeno odgovarati. Nekoga tko će vas voljeti svim srcem

19.02.2018. 12:29
Tri 'N' golmana Istre: Najstariji je, najviši i najteži igrač HNL-a
Iveša je protiv 'lokosa' nastupio s 40 godina, šest mjeseci i 27 dana prestigavši dosadašnjeg rekordera, Zadranina Jakova Suraća koji je dugo bio na prvom mjestu s 40 godina, dva mjeseca i 26 dana

19.02.2018. 12:28
Sporazum Hrvatske i Europske svemirske agencije o suradnji
Sporazum će ubrzati umrežavanje hrvatskih znanstvenika i gospodarstva u Europi, razvoj područja od meteorologije i zaštite okoliša do satelitske navigacije i robotike, kazala je  ministrica Divjak

19.02.2018. 12:20
Davor Božinović osnovnoškolce upozorio na opasnosti oružja
Prema policijskim podacima od 1. rujna 2007. do kraja prošle godine kroz kampanju je u Sisačko-moslavačkoj županiji prikupljeno gotovo 500 komada vatrenog oružja

19.02.2018. 12:20
Naletio na dijete i pobjegao: U nogu mu morali ugraditi šipku
VINKOVCI Nepoznati vozač na parkiralištu u Mihanovićevoj ulici naletio je na dječaka (10) i pobjegao s mjesta nesreće. Dijete je prebačeno u KBC Osijek s višestrukim prijelomom noge

19.02.2018. 12:20
'Lili je manipulatorica, a istina je da je u showu pao i šamar...'
Žao mi je što me sigurno nisu prikazali u punom svjetlu, ali tri tjedna je taman, rekao je Golubiček. Dodaje kako je u kući sigurno izgubio par kila i dobio masnoće, a najviše su mu falili auto i utezi

Vodoinstalater

Opis poslova

Omogućiti nesmetan i siguran dotok vode od glavnoga voda do trošila u stanovima, radionicama, tvornicama i drugdje – to je posao vodoinstalatera. Vodoinstalateri montiraju i higijensko-sanitarne uređaje: kade, umivaonike, školjke, izljeve i dr.
    Kao i mnogi drugi majstori, tako i vodoinstalateri  upoznaju se s nacrtom (shemom) instalacije, a ako takva nacrta nema, mogu ga i sami skicirati. Zatim utvrđuju vrstu i količinu potrebnoga materijala za postavljanje instalacije. Cijevi kroz koje će teći voda, režu se, savijaju, izrađuju se navoji, postavljaju nosači, spojnice i prirubnice. Dakako u zidovima se moraju napraviti rupe i kanali u koje će se cijevi postaviti. Kad je instalacija dovršena, priključuje se na dovod vode, provjerava se brtvljenje na spojevima i priključcima, otklanjaju se eventualni nedostaci i cjelokupni uređaj se pušta u pogon.

Predmeti značajni za upis:

•       hrvatski jezik
  •       matematika
  •       fizika
  •       tehnička kultura

Posebni zahtjevi:

•       obvezna zdravstvena svjedodžba liječnika medicine rada

•       ugovor o naukovanju

Način obrazovanja:

Vodoinstalateri se obrazuju u obrtničkim školama, a školovanje, odnosno naukovanje, traje tri godine.

Jedinstveni model obrazovanja kod kojeg opće obrazovne predmete i stručno teorijski dio naukovanja izvodi škola, a praktični dio naukovanja licencirana obrtnička ili druga radionica. Po završetku naukovanja naučnik polaže pomoćnički ispit koji je državno priznat i stječe zvanje kvalificiranog radnika.

Nakon tri godine radnog iskustva u zanimanju moguće je pristupiti polaganju majstorskog ispita.

Bliska zanimanja

Srodna su zanimanja plinoinstalater, instalatera-montera i instalatera grijanja, hlađenja i klimatizacije.