« Svibanj 2024 »

Državna matura2022./2023.

Teen

01.05.2024. 00:09
Plavi tim opet izgubio! Ostali su bez nagrade, a neki su zaplakali
U novoj epizodi showa 'Survivor' nakon igre, došlo je do emotivnog trenutka u plavom timu, a crveni su razgovarali sa svojim najmilijima

01.05.2024. 00:02
Mjesečni horoskop za svibanj: Djevicu čeka ljubav, Lava prekid
Jake pozicije Venere u Biku i Marsa u Ovnu snažan su poticaj za ostvarenje poslovnih, ali i ljubavnih želja. Donosimo što vas čeka, ocjene mjeseca i najbolje datume

01.05.2024. 00:01
Dnevni horoskop za srijedu 1. svibnja: Bikovi će negodovati, a Ovan uživati u društvu prijatelja
Pročitajte dnevni horoskop za srijedu 1. svibnja i saznajte koga očekuje uspjeh na poslu ili u financijama, kakva je situacija na ljubavnom planu, ali i tko mora pripaziti na zdravlje

30.04.2024. 23:45
Sofia Vergara nakon operacije ne srami se pokazati ožiljak, a počastila se slatkim zalogajem
Glumica je nedavno otkrila da je išla na operaciju koljena, a na fotki se vidi ožiljak

30.04.2024. 23:35
Realovci ujedinjeni: 'Taj igrač mora ostati igrati još godinama'
Toni Kroos krasnom je asistencijom omogućio Viniciusu da zabije vodeći gol kod Bayerna. Trener Carlo Ancelotti ističe: Bellingham je imao grčeve, imam jake adute na klupi (Modrića, op.a.) i moram ih iskoristiti

30.04.2024. 23:24
VIDEO Modrić je ovim potezom izbacio cijelu obranu Bayerna
Bayern i Real remizirali su u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka (2-2). Luka Modrić dobio je posljednjih 15-ak minuta i pokazao klasu u nekoliko minuta

30.04.2024. 23:17
Gruzijska policija sukobila se s prosvjednicima: Letio suzavac, policija koristila i vodeni top!
Policajci su opetovano udarali prosvjednike koji su uzvraćali gađanjem jajima i bocama.

30.04.2024. 23:15
Prve trzavice između Marka i Mure Klare! 'Kad je ljut onda ne postojim. Čini me nervoznom'
Na izletu s ostalim parovima Marko i Mura Klara prvi put su se porječkali...

Projekt grijanja škole termalnom vodom
Autor: Administrator , 24. 6. 2010.

Projekt Srednje škole Topusko na državnom natjecanju o racionalnoj potrošnji energije odnio je prvo mjesto. Prestižno ekološko priznanje koje proizlazi iz te pobjede zaslužile su - tri dame.
Učenice Anita Hudorović, Dragana Buha i Ivana Šimunović izradile su projekt pod nadzorom mentorice Željke Gajdek.

Natjecanje su organizirali Ariel i Udruga Lijepa naša, a u kategoriji srednjih škola i učeničkih domova. Uspješna četvorka iz Topuskog tako je na najbolji način pokazala kako se planira budućnost imajući u vidu zaštitu eko-sustava. Uspjeh nikoga nije iznenadio, jer od prošle godine Srednja škola Topusko ima status međunarodne eko-škole, što znači da se pod njenim krovom provodi niz aktivnosti za poboljšanje ekološkog stanja. Njezini učenici, kao i nastavnici, svakodnevno razvijaju ekološku svijest.

Profesorica Željka Gajdek, mentorica i voditeljica tročlanog učeničkog tima, opisala nam je projekt.
– Prezentirali smo prednosti prelaska naše škole na grijanje termalnom vodom, pokazali smo kakve će koristi od toga imati škola, ali i čitava okolica. Više od ekonomske uštede, koja je oko 50 posto, zanimali su nas smanjenje emisije štetnih plinova u atmosferu te mogućnost uzgoja cvijeća i zelenila koji su do sada stradavali od hladnoće. Moram napomenuti da iza tri učenice i mene, koji smo prezentirali projekt, stoji još dosta školskih ekologa, pa je ova nagrada zapravo uspjeh svih nas – kaže Željka Gajdek.

Ivana Šimunović, Anita Hudorović i Dragana Buha, sve tri učenice fizioterapeutskog smjera Srednje škole Topusko, zaštitu čovjekove okoline doživljavaju kao nešto nužno i samo po sebi razumljivo.

– Smatram da je prvo mjesto i te kako zasluženo jer smo projektom potaknuli na razmišljanje i druge osobe – kaže Ivana Šimunović.

Anita i Dragana zadovoljne su što se sakupljanje raznih informacija ugrađenih u projekt na kraju isplatilo. Skromnu nagradu od 6.000 kuna upotrijebit će za kupnju nastavnog materijala u školi. Da projekt nagrađenih učenika neće ostati samo mrtvo slovo na papiru, nego će ubrzo zaživjeti i u praksi, dokazuje najnovija informacija da je tvrtka Termalne vode jučer dala suglasnost za objavljivanje natječaja za izvođenje radova na uvođenju centralnog grijanja za Srednju školu Topusko. Očekuje se da će se već s početkom sljedeće školske godine njezini učenici grijati na termalnu vodu