« Svibanj 2024 »

Državna matura2022./2023.

Teen

30.04.2024. 23:45
Sofia Vergara nakon operacije ne srami se pokazati ožiljak, a počastila se slatkim zalogajem
Glumica je nedavno otkrila da je išla na operaciju koljena, a na fotki se vidi ožiljak

30.04.2024. 23:35
Realovci ujedinjeni: 'Taj igrač mora ostati igrati još godinama'
Toni Kroos krasnom je asistencijom omogućio Viniciusu da zabije vodeći gol kod Bayerna. Trener Carlo Ancelotti ističe: Bellingham je imao grčeve, imam jake adute na klupi (Modrića, op.a.) i moram ih iskoristiti

30.04.2024. 23:24
VIDEO Modrić je ovim potezom izbacio cijelu obranu Bayerna
Bayern i Real remizirali su u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka (2-2). Luka Modrić dobio je posljednjih 15-ak minuta i pokazao klasu u nekoliko minuta

30.04.2024. 23:17
Gruzijska policija sukobila se s prosvjednicima: Letio suzavac, policija koristila i vodeni top!
Policajci su opetovano udarali prosvjednike koji su uzvraćali gađanjem jajima i bocama.

30.04.2024. 23:15
Prve trzavice između Marka i Mure Klare! 'Kad je ljut onda ne postojim. Čini me nervoznom'
Na izletu s ostalim parovima Marko i Mura Klara prvi put su se porječkali...

30.04.2024. 23:02
Kapetan Modrić srušio je nove rekorde. Pogledajte u čijem se društvu našao hrvatski maestro
Luka je ušao za zadnjih 15 minuta u Münchenu, dovoljno da prestigne Roberta Carlosa na trećem mjestu vječne ljestvice po broju nastupa, ali i da postane četvrti 38-godišnjak u polju s nastupom u polufinalu LP-a

30.04.2024. 23:00
Kijev uklanja spomenik koji slavi bliskost Ukrajine i Rusije
Kijevske vlasti počele su u utorak uklanjati spomenik iz sovjetske ere koji obilježava vezu između Rusije i Ukrajine, više od dvije godine nakon što je Moskva pokrenula svoju punu invaziju na Ukrajinu

30.04.2024. 22:56
Dražen Živić: 'Vukovar i dalje gubi stanovništvo iako se negativni trend usporio'
Grad Vukovar i dalje gubi stanovništvo i taj se trend ne zaustavlja iako je u posljednje tri godine zabilježeno usporavanje, ustvrdio je demograf Dražen Živić u utorak u vukovarskom Područnom centru Instituta Ivo Pilar u povodu predstojećeg obilježavanja Dana Grada Vukovara

Interliber 2010.
Autor: Administrator , 16. 11. 2010.

Svi ljubitelji knjige su od 10.-14. studenog u paviljonima 5 i 6 Zagrebačkog velesajma mogli uživati u pregledu najnovijih izdanja domaćeg i svjetskog izdavaštva te u brojnim programima ovogodišnjeg 33. Interlibera, međunarodnoga sajma knjiga i učila.

NTERLIBER 2010 - međunarodni sajam knjiga i učila predstavlja poslovni svijet izdavačkog i edukativnog stvaralaštva s najvećom ponudom knjiga i učila na jednom mjestu. Sajam se održava pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

Učenici i profesori Srednje škole Topusko su također bili među brojnim posjetiocima ovogodišnjeg velesajma.

Na Interliberu svoje su knjige izlagali nakladnici iz Austrije, BiH, Irana, Njemačke, SAD-a, Srbije, Velike Britanije i Sjeverne Irske te Hrvatske. Veći hrvatski izdavači zadovoljni su prodajom knjiga na Sajmu, koji je i ove godine, uz besplatan ulaz, nudio sniženja i veća od 80 posto.

Također, održane su brojne prezentacije knjiga, nastupi pisaca i nakladnika te niz stručnih i popratnih događanja.

Prodavači na štandu izdavačke kuće 'Profil' prodaju ocjenjuju sjajnom, a među najbolje prodavanim naslovima izdvajaju svjetski bestseler 'Puhač stakla s Murana' Marine Fiorato, koja je prodana do posljednjeg primjerka.

Također odlično su se prodavali knjigu 'Otok' Victore Hislop, djela irkinje Cecilie Ahern i ostale knjige koja su se nudile po popularnim cijenama od 39 kuna. Izdvajaju i nagrađivani 'Hotel Zagorje' Ivane Simić Bodrožić te 'SMS eseje' Viktora Žmegača.

Prodajom su zadovoljni i u V.B.Z.-u te u izdavačkoj kući 'Ljevak' čiji prodavači procjenjuju da je ove godine prodano duplo više knjiga nego lani.

Školska knjiga je također nudila sniženja i do 60 posto, prodaja je bolja nego 2009., a među traženijim naslovima izdvajaju novi 'Hrvatski pravopis' Babić-Moguš.

Prodajom je išla i na štandu 'Znanja' a među 'hit' knjigama koje su se najbolje prodavale izdvajaju 'Sofijin svijet', 'Crvendać' Jo Nesboa te 'Jedan dan' Davida Nichollsa.