Donacije

Državna matura2022./2023.

Teen

30.04.2024. 21:35
Danijela Martinović progovorila o fizičkom izgledu: 'Nikad se nisam osjećala kao lijepa žena'
Pjevačica Danijela Martinović pazi na svoju prehranu, kaže, zbog zdravstvenih problema

30.04.2024. 21:31
Ujutro sunčano, a onda velika promjena vremena: Evo kakvo će biti vrijeme za Praznik rada
Oblačnije, nestabilno, na Jadranu i razmjerno vjetrovito. Od sredine dana mjestimice kiša, lokalno i pljuskovi s grmljavinom, moguće i izraženiji, osobito poslijepodne i navečer, stoji u prognozi DHMZ-a...

30.04.2024. 21:24
Pripadnici Hrvatske vojske brzom reakcijom pomogli su vozaču kamiona u Okučanima
Od MORH-a doznajemo kako su pripadnici Bojne za opću logističku potporu ZzP-a koji se nalaze u Okučanima uoči pripreme svečanosti obilježavanja 29. obljetnice VRO Bljesak

30.04.2024. 21:16
Partizan poveo u polufinalu ABA lige, Budućnost bez iznenađenja
S 15 poena je prvi strijelac Partizana bio Zach Leday, čemu je dodao i četiri skoka. Frank Kaminsky je ubacio 13. Kod Budućnosti je najbolji igrač bio Yoan Makoundou s 14 koševa i 12 skokova

30.04.2024. 21:00
Žena (49) pokazala impresivan rezultat operacije pomlađivanja
Odlučna u namjeri da prkosi učincima starenja, potražila je savjet vješte kirurginje koja je pomno izradila plan transformacije. Oduševila se rezultatom zahvata

30.04.2024. 20:57
Politički analitičar: Materijalne interese lako zadovoljite, a ideološke teže. SDSS je problem
Nekad je HDZ-u bilo lakše pregovarati - lakše je pregovarati sa strankama koje su bliže centru i koje imaju nekakve materijalne interese. Materijalne interese lako zadovoljite, a ideološke teže. Ovdje imate jaki ideološki zahtjev - da SDSS ne sudjeluje u Vladi, rekao je Tihomir Cipek

30.04.2024. 20:52
VIDEO Kaos u Srbiji: Roditelji se potukli usred utakmice djece
Finale Zlatibor kupa između crnogorske i ruske momčadi prekinuto je pri vodstvu Rusa 2-1 nakon napada roditelja mladih Crnogoraca. Letjele su boce, jedno je dijete ozlijeđeno

30.04.2024. 20:48
Milanović odao počast žrtvama nacističkog zločina u mjestu Lipa prije 80 godina: Vječna im slava
Predsjednik Zoran Milanović sudjelovao je današnjoj na komemoraciji ,,Lipa pamti 2024." gdje je odao počast žrtvama nacističkog zločina iz 1944. godine.

DANI KRUHA
Autor: Administrator , 2. 10. 2008.

Dani kruha obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

"Slušaj kako zemlja diše.
  Slušaj kako raste trava.
  Slušaj kako,
  Pod stopama našim
  Skrivena snaga
  U sjemenci spava."

Obilježavanje Dana kruha u vrtićima, osnovnim i srednjim školama, đačkim domovima, te ustanovama za odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju, pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta-učenika i prirode.

U školskim prostorima Srednje škole Topusko učenici su postavili izložbu plodova zemlje našeg kraja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha. Postavljena je izložba učeničkih radova ( likovna i literarna ), a predstavljena je i tradicionalna narodna nošnja.

Učenici ugostiteljskog smijera ispekli su prigodne kolače, a koje su podijelili svim učenicima i djelatnicima škole kao i nazočnim gostima.

Fotografije sa izložbe i svečanosti možete pogledati u foto - galeriji.