27.04.2024. 19:22
VIDEO Skupocjenim BMW-om troje mladih sletjelo s ceste u Zagrebu: 'Odletjela je guma'
ZAGREB - Više mladih sudjelovalo je u lakšoj prometnoj nesreći sa skupocjenim BMW-om M2 oko 18:30 sati na Zagrebačkoj aveniji. Kako javlja naša čitateljica, vozač je nakon nesreće skinuo registracije, a dodaje i da mu je odletjela desna stražnja guma. "Ugrozio je ostale sudionike u prometu u skupocjenom autu", kaže nam.

27.04.2024. 19:17
VIDEO 'Nestao' u par sekundi: Ukrajinci uništili ruski sustav vrijedan pet milijuna dolara
Podljot-K1 je mobilni radarski sustav koji može detektirati do 200 ciljeva istovremeno i ima domet detekcije do 450 kilometara. Sustav navodno vrijedi 5 milijuna dolara

27.04.2024. 19:10
Iznenađenje u Italiji: Srbić tek šesti na Europskom prvenstvu
Novi europski prvak je Ukrajinac Ilja Kovtun, član GD "Osijek-Žito", koji je osvojio zlatnu medalju s ocjenom 14,600, nadmašivši Litavca Roberta Tvorogala. Treći je bio Cipranin Marios Georgiou

27.04.2024. 19:05
Redar izbacio dječaka s terena, Ristovski ga preoteo! U loži poludjeli: 'Radio je svoj posao'
Pljesak je zamijenio zvižduke, a Ristovski se iskazao još jednom gestom, koju će dječak sigurno upamtiti. A na tribinama je predstojnik Zajecovog ureda ušao u žustru raspravu s direktorom Varaždina

27.04.2024. 19:00
Bodi je savršen komad za večernji izlazak, ali i za posao
Klasičan elastični bodi u neutralnim bojama odlično paše na traperice uz predimenzionirani sako ili ispod odijela, a bodi od čipke daje dozu glamura i elegancije za večernju varijantu

27.04.2024. 18:59
Arijan Ademi za povijest. Ispred legende Dinama još samo Ladić
Ademi je susret započeo na klupi, a Jakirović mu je dao šansu u nastavku. Uveo ga je i bivšem kapetanu Dinama omogućio zaista velebno postignuće. Više nastupa od njega ima samo 'čakovečka mačka'

27.04.2024. 18:50
Na RTL stiže serija 'Toma': Smrt Silvane ga je shrvala, tragediju je predvidjela i Baba Vanga...
Mnogi tvrde da Toma nikog nije volio kao Silvanu, ona mu ljubav nije uzvratila kako je on htio te ga je povrijedila kada ga je pozvala na svoje vjenčanje

27.04.2024. 18:50
Za divlje svinje postavili zamke po Zagrebu: 'Ne radite selfie s njima, zovite odmah Dumovec'
U skloništu za nezbrinute životinje Dumovec kažu da nema razloga za brigu, ali i da se divljim svinjama ne treba približavati

VOLONTERSKI KLUB

Učenici volonteri, organizatori prve volonterske akcije o svom su pozitivnom iskustvu putem prezentacija i plakata informirali i druge učenike. Vršnjačka edukacija pokazala se kao najprimjereniji model motiviranja učenika na stjecanje novih znanja i vještina te razvoj svijesti o važnosti volonterstva. Zbog velike zainteresiranosti učenika za sudjelovanjem u budućim volonterskim akcijama u Srednjoj školi Topusko osnovan je Volonterski klub.

Volonterski klub okuplja učenike svih generacija i smjerova u školi (fizioterapeuti, hotelijeri, kuhari, konobari, slastičari, strojari), te se bavi organiziranjem volonterskih akcija i sudjelovanjem u različitim projektima. Volontiranje su učenici uistinu prepoznali kao dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina u aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, bez novčane naknade.

Pet učenika-volontera sudjelovalo je  5. i 6. listopada 2012. na predavanjima i radionicama u sklopu „Treninga za trenere: Suradnja i pomirenje“ koji je dio projekta „Pomoć u lokalnoj zajednici“ koji provodi Hrvatski Crveni križ u suradnji s Europskom unijom (Projekt IPA 2009) u hotelu Toplica u Topuskom.  Sudjelovanjem u edukaciji učenici su pokazali da su voljni steći nova znanja i iskustva o volontiranju i što je najbitnije prenijeti ta znanja na ostale učenike.